Sepet [ 0 ] ürün
Sepetinize eklenmiş ürünler
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Blog detail

Kokulu taş nedir? Nasıl yapılır?
Kokulu taş nedir? Nasıl yapılır?
By trendnikah In Genel, kokulu taş Posted 11 Aralık 2016 0 Comments

Kokulu taş nedir?

daf_1024x681Kokulu taş” son dönemlerde hızla yükseliş göstererek, nikah hediyesi, bebek hediyesi, kına hediyesi olarak pazarda yerini alan hediyelerin başında gelmektedir. Peki nedir bu kokulu taş? Yapı itibariyle alçıya benzese de onu alçıdan ayıran bir çok özellik bulunuyor. bunların başında çabuk kuruması ve boyayı absorbe ederek içerisine konulan esansı uzun süre saklıyor. 

 

Elbette ki kokulu taş malzemesinin de kalitelisi ve kalitesizi piyasada mevcut. Özellikle internet ortamından alınan kokulu taş tozlarının bir çoğu yeterli kaliteye sahip olamıyor. Bunun için bilindik yerlerden almakta fayda var. 

 

 

 

 

Kokulu taş nasıl yapılır?

Kokulu taş yapmak için gerekli malzemeler;

  • Kokulu taş tozu.
  • Slikon kalıp
  • Renkli taş yapmak isteyenler için Kokulu taş boyası
  • Su
  • Karıştırmak için kap ve çubuk.

 

Malzemelerinizi hazırladıktan sonra ideal öçü olan 100 GR taş tozuna 33 GR su koymanız.  Dikkat edilecek nokta sıvıları ayrı bir kapta karıştırıp, daha sonra tozun üzerine eklenir. Hava kabarcıklarının oluşmaması ve kalıbınızın şeklinin düzgün çıkması için homojen hale gelene kadar güzelce karıştırmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Kullandığınız su ılık olursa daha iyi sonuç elde edersiniz. Karışımınızı karıştırdıktan sonra sıra geliyor kalıplara dökmeye..

Kalıplara döktükten sonra kalıbı hafifce sallamanız ve yanlardan vurmanız hava kabarcıklarını ciddi oranda ortadan kaldıracaktır. Üstte biriken hava kabarcıklarını önlemek için sprey bir şişede kolonya ve ya alkol sıkarsanız göreceksiniz ki hava kabarcıkları anında ortadan kalkacaktır.

Kokulu taş yapımını videolu şekilde izlemek için Tıklayınız!

 

Kokulu taş ürünlerimizi görmek için Tıklayınız!

 

Sorularınız için yorum bırakmayı unutmayın! 

Kokulu günler..

ssssssssssssssssssss

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Nikah sekeri Modelleri
2 Eylül 2017
Trend Nikah Şekeri
1 Eylül 2017
Söz & Nişan Tepsi Modelleri
10 Nisan 2017
Jel Mum Nikah Şekeri
10 Nisan 2017
Kokulu taş nedir? Nasıl yapılır?
11 Aralık 2016

Son Yorumlar

Burası denemeler yapmak amacıyla oluşturulmuş bir Demo/Test sistemidir. — Sipariş işlemleri sonladırılamayacaktır, Lütfen herhangi bir ödeme işlemi yapmayın. Kapat